Být teď a tady, pozvánka na dílnu 7.10.2015

Proč se nedaří realizovat vize? Od podnikatelů často slyšíme, jak je těžké ba nemožné realizovat vize. Podnikání založená v 90 letech jsou nezřídka v permanentní krizi. Trh je nasycený, nejsou lidi na nové produkty, přežíváme ze dne na den. Vize by byly, ale vlastně není, kdy se jimi zabývat. Založit nové podnikání také není lehké, všechno je obsazené, špatné zákony, korupce atd.

Já se raději nedívám napravo, nalevo a za svojí vizí jdu. Když narazím na zeď, tak se otočím a jdu jinou cestou. Když mi něco nejde, hledám, čím to blokuji. Zde mi pomáhá práce s energií.

Vize se mohou realizovat jen, když jim tady a teď uvolním cestu. Energie nedbá na to, co bylo a co bude. Počítá se, co je teď, v tomto okamžiku.

Lustruji tedy, na čem lpím, co si chci z minulosti přenést, co nechci opustit a přenastavit. Zde pomáhá meditace na solar plexus, který obhospodařuje naše vztahy. Přenesením vztahů do srdeční čakry dojde k čištění a svobodě nechat staré odejít.

Srdeční centrum pak může nasvítit to nové, co přichází shora, z krčního centra. Zde se vize taví do konkrétních produktů a postupů a také do slov. V rovnováze se sakrálním centrem potom dojde k manifestaci, věci se zhmotní.

To je tady, v reálném světě bez kdyby a ale.

Takto popisujeme řadu procesů a vidíme, že nefungují. Proč?

Pokud tento proces nefunguje, je zjevné, že tělo nebo podnikání je nemocné a budeme jej léčit? Jak? Prací na sobě i na něm. Meditací a postupnými kroky budeme čistit a dělat místo novému. Svět se mění a my potřebujeme silná a zdravá těla i podniky.

V řadě Dílen budeme každý měsíc pracovat s jednotlivými centry, jejich kombinacemi a procesy. Zvědomovat a stavět zdravé, vědomé podnikání. To je moje vize a nabídka.

Xenia

Být teď a tady 7.10. v 17 hod. Žateckých 3, Praha 4.

Na dílně v září jsme čistili a nechali odejít. Máme teď prostor na nadechnutí se, narovnání, napojení a uzemnění.

Pokračujeme Dílnou 7.10. od 17 do 19 hod.

V řízené meditaci učiníme první krok do nového podnikání.

Napojení přináší inspiraci a vize a uzemněním sneseme idee na zem, nacítíme jejich reálnost v souladu se všemi energetickými centry našeho podnikání.

Zacítíme pak energii a sílu k prvnímu kroku na nové cestě ?

Organizační informace

Dílny programu Energie a management se konají pro veřejnost každý měsíc a předem dané téma.

v Poradně Nadja, Žateckých 3, Praha 4. MHD stanice metra C Vyšehrad nebo tram 18 Palouček. Odtud cca 10 minut pěšky.

Registrační poplatek 200Kč uhraďte, prosím, před akcí na účet 670100-2212652376/6210. Jako variabilní symbol uveďte Vaše IČ (identifikační číslo firmy/podnikání) a do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení. Při platbě na místě je registrační poplatek 300Kč. Doklad o zaplacení obdržíte po akci.

Čistiti a nechat jít

Dnes silné sdílení úžasných osobních příběhů z podnikání a z firem.

Moje moto „Nechat odejít neznamená opustit.“

V meditaci „jsem na čisté zelené louce a vidím vše daleko zalité sluncem“.

11951965_892119417490002_1140653342599171208_n

Dílna programu: „Energie a Management“.
Dnešní téma: „Čistit a nechat jít – cesta ke svobodě v podnikání“

Dílna Čistit a nechat odejít

ve čtvrtek 3.9.2015 v 17 hodin Vás zveme na Dílnu “Čistit a nechat jít – cesta ke svobodě v podnikání”.

Všude kolem sebe slyšíme skloňovat ve všech pádech “růst” jako hlavní zaklínadlo podnikání. Nic ale neroste do nebe a občas je potřeba zbavit se toho, co nás už jen zatěžuje, a uvolnit tak místo pro nové. Prostě uklidit, vyčistit. Na Dílně 3.9. se spolu do takového čištění pustíme.

Je obtížné zbavovat se něčeho, na čem lpíme … Známe to všichni – pečujeme o řadu bývalých zákazníků, kteří nám již roky nic nepřinášejí. Začínáme nové a nové projekty a staré neopouštíme. Přidáváme nové výrobky a nic ze sortimentu nevyřazujeme. Nemáme čas na ty, kteří s námi spolupracují, a už vůbec ne na ty, které pro spolupráci teprve chceme získat. Místo toho věnujeme přehnanou pozornost lidem, se kterými jsme spolupracovali v minulosti. Možná jsme už firmou natolik zahlceni, že by bylo lépe ji opustit …

Podvědomě tušíme, že takhle to dál nejde. Pokud nezasáhneme, někde to praskne. Věci se vyčistí samy, neřízeně, krizí, bolestnými rozchody, případně krachem. Nebo před problémem utečeme do nemoci.

Na Dílně spolu pomocí meditace a řízené diskuse vytvoříme prostředí, které nám pomůže využít náš vnitřní hlas pro čištění našeho podnikání řízeným způsobem.

Uvědomit si, co je pro nás nosné, a co naopak máme nechat odejít. Uvolnit energii pro to zdravé, co v sobě firma má. Vytvořit místo pro příchod nových impulzů a námětů. Nabízet našim zákazníkům stále to, co doopravdy chtějí …

Registrační poplatek 200Kč uhraďte, prosím, před akcí na účet 670100-2212652376/6210. Jako variabilní symbol uveďte Vaše IČ (identifikační číslo firmy/podnikání) a do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení. Při platbě na místě je registrační poplatek 300Kč. Doklad o zaplacení obdržíte po akci.

Dílna se koná 3.9. od 17 do 19 hodin v ICA Centru, Na Pankráci 24, Praha 4.

Těšíme se na setkání s Vámi 🙂

Michal, Xenia a Tomáš

 

Nové dva termíny v Praze ještě do prázdnin.

V Praze proběhly úspěšně tréninky  Energetická mapa firmy v březnu i dubnu.

Podívejte se, co říkají jejich úučastníci

Přihlašte se na nové termíny tréninků 22.5. a .19.6.2015 na https://ica.clipsan.com/cs/trenink

Nebo na e mail Tomáše Havrdy tomas.havrda@ica-akcelerator.cz

Program tréninku
09:00-10:20
Praktické cvičení č.1:
Doplňování energie. Uzemňování energie.
Vnímání svých energetických center. Výklad o energiích.
10:20-10:40
Networkingová přestávka
10:40-12:10
Výklad. Praktické případové studie:
Energetická mapa firmy. Rozvoj podporující firemní kultury.
12:10-14:00
Oběd
14:00-15:20
Praktické cvičení č.2:
Vnímání týmové energie. Výklad o týmových a firemních energiích.
15:20-15:40
Networkingová přestávka
15:40-17:00
Práce ve skupinách:
Tvorba vlastní energetické mapy své společnosti. Diskuze. Prezentace.
Individuální energetické plány. Závěrečná reflexe

Náhoda ? přeje připraveným

Veselé historky z natáčení I

Dlouho připravovaný a očekávaný první celodenní trénink Energetická mapa firmy se kvapem blížil a mně vrtalo v hlavě, jak tento jedinečný moment podchytit. Fotit? Natočit? Na internetu jsem viděla za hrst propagačních filmečků, kratších i delších, profi i amatérsky zhudlařených, lepších i … prachbídných, chcete-li to spisovně. Ale kde vzít režiséra, kameramana, zvukaře? Musí to klapnout, jsme přece ti nej…..

Bingo, možná. Můj známý Petr dal čerstvě na známost, že teď dělá kromě muziky i dokumentární film. Pozvala jsem ho na trénink s tím, že se tam zamyslí, jak pro nás udělat video a připadně si udělá i pár fotek pro ilustraci.

A také jsem Petra pozvala, ať se nachytří na naší závěrečné přípravě s Michalem a Tomášem večer před tréninkem. Krátká, vysvětlovací schůzka v zahradní restauračce, na sluníčku, leč ouha. Já se na schůzku spíše dovlekla, než přišla. Vycválal se mnou kůň, já spadla a narazila si … (ne, to ne, žebra, o to bolestivěji). Jak jinak, když je stres, že?

Aby nebylo cválání málo, vycválal i Petr a hned na úvod stres přiživil. Na zítřek už má připraveného kameramana a celý den natočí rovnou z chodu. Jejich Neklamka prý jinak nepracuje, jen s živým, nearanžovaným záběrem, který pak sestřihají. Jak jinak, má-li to být pravdivé?

Chvíli trvalo, než jsme to strávili, i panáka to chtělo, ale to spíš ten koněpád, nakonec jsme to dali na 4 hodiny odpolední části, až bude tréning v plném cvalu.

A výsledek číslo 1., 40 sekundová ochutnávka. Řeklo by se, docela málo na 4 hodiny natáčení, ale má to grády..

Za zrcadlem

Energetická mapa firmyDruhý, dubnový trénink byl za měsíc už bez kamer. Sešlo se zde více lidí, pestřejší směs. Gejzír skupinové energie proudil omnoho lehčeji, možná proto, že jsme za sebou měli už několik ochutnávek po Česku i vlastních meditací.

Otevřenost, s jakou lidé přistupovali ke svým tématům lekala je samé a mnozí jsme padali do obran. Skupina ale neomylně udržela rovnováhu a jako kamera snímala, co se právě děje. Bylo to vidět ze zpětných vazeb, které překvapivě přesně a s respektem neviditelného režiséra vyjadřovaly pravdu.

Tajemnství požárního poplachu

Veselé historky z natáčení II

Tomáš a já jsme dostali nelehký úukol, požádat naše zákazníky o souhlas s natáčením. Ten jsme dostali večer a tak k obědu nakráčel muž s televizní kamerou. Neklamka totiž točí profesionálně.

Před odchodem na oběd jsme sfoukli svíčku, kterou jsme měli dopoledne uprostřed našeho kruhu a tím jsme zřejmě způsobili požární poplach. Budova byla vyklizena a když jsme se konečně po 2 hodinách vrátili dovnitř, byli jsme tak rádi, že už si kamery nikdo nevšímal.

Ještě o přestávce jsme všichni poskytovali rozhovory jako o závod a měli pocit, že se děje fakt něco mimořádného a nového.

Druhý film trvá 1.30 a filmovou řečí popisuje, co se celý den dělo, bez toho požárního polachu. Tak duchaplní jsme nebyli, abychom to natočili.